מאסר על תנאי ושל"צ לנאשם שהורשע תחילה בעבירת שוד קשישה בביתה

בית המשפט המחוזי מרכז-לוד מקבל את עמדתו של עוה"ד בנימין בן נתן ומתקן את הכרעת הדין בדרך של המרת סעיף האישום מעבירת שוד לעבירת תקיפה לשם גניבה וגוזר על הנאשם מאסר על תנאי צו מבחן ושל"צ

 

על פי הנטען בכתב האישום, הנאשם פגש במתלוננת עת ניגשה לכספומט וביקש ממנה כסף. המתלוננת המשיכה לכספומט אחר והנאשם המשיך בהליכה לצידה תוך תחנונים חוזרים ונשנים. המתלוננת נענתה לנאשם, נתנה לו 100 שקלים ואף הסיעה אותו ברכבה למקום חפצו. בהמשך, עת שהתה המתלוננת בביתה, הגיע הנאשם אליה ודפק על דלתה. כאשר המתלוננת פתחה את הדלת, הנאשם דחף את הדלת ואת המתלוננת, נכנס לחדר השינה בבית ונטל את ארנקה שהכיל סכום של 14,926 ₪. המתלוננת ניסתה לאחוז בארנקה תוך שהיא זועקת לעזרה ובשלב מסוים, השכן יצא והחל להיאבק בנאשם. הנאשם הצליח לחמוק מהשכן וברח בריצה עד אשר נעצר על ידי השוטרים כאשר ארנקה של המתלוננת נפל ארצה מגופו. כתב האישום המקורי ייחס לנאשם עבירת שוד.

התיק נדון בבית משפט המחוזי מרכז-לוד בפני כבוד השופטת מרב גרינברג. במסגרת הליך הגישור, המאשימה קיבלה את עמדת ההגנה שככל שיתקבל תסקיר חיובי בעניינו של הנאשם המעיד על צעדי שיקום משמעותיים והשלמת הטיפול בקהילה, המאשימה תסכים לתיקון הכרעת הדין באופן שבו סעיף השוד יומר לסעיף של תקיפה לשם גניבה.

בדיון שהתקיים ביום 11/03/24, ב"כ המאשימה הסכימה להצעה של בית המשפט לתיקון הכרעת הדין וביקשה מבית המשפט לאפשר לנאשם לחזור בו מהודייתו בכתב האישום המקורי וכי הנאשם יורשע בכתב האישום המתוקן. יצוין, כי מדובר בהליך חריג ביותר! כמו כן, הצדדים הסכימו במשותף על רכיב העונש – 120 שעות של"צ, מאסר על תנאי, צו מבחן למשך שנה וחצי ופיצוי בסך 2000 ₪ ליורשותיה של המתלוננת.

בית המשפט נעתר לבקשת הצדדים, ביטל את הרשעת הנאשם בעבירת השוד והרשיע את הנאשם בעבירה של תקיפה לשם גניבה.

הנאשם פנה לבית המשפט טרם גזירת דינו ואמר: "עשיתי טיפול משמעותי ולא יודע איך הצלחתי… בני הסניגור דחף אותי ודחף אותי ופתאום עליתי על הרכבת. עשיתי בגבורה את הטיפול. אני מרגיש טוב עם התחושה של ההצלחה. אני מביע חרטה לגבי הגברת ואין לי מילים להביע אותה."

בית המשפט ציין בגזר הדין: "אכן המקרה בפניי הוא מקרה שיקום יוצא דופן ומוצלח שמעורר התפעלות והשראה".

בית המשפט החליט לגזור על הנאשם 7 חודשי מאסר על תנאי למשך שנתיים לבל יעבור עבירת אלימות או רכוש מסוג פשע, 4 חודשי מאסר על תנאי למשך שנתיים לבל יעבור עבירת אלימות או רכוש מסוג עוון, צו מבחן למשך 18 חודשים, של"צ בהיקף של 180 שעות ופיצוי ליורשיה של המתלוננת בסך 2000 ₪. (ת"פ 57003-03-22).

 

 

עקבו אחרינו בפייסבוק

פוסטים אחרונים באתר