ייצוג במעצר ימים

כאשר מתבצעת עבירה פלילית, והמשטרה עוצרת חשוד בביצוע העבירה, יש לה סמכות לעצור את אותו חשוד למשך 24 שעות. מדובר בתקופה קצרה יחסית ולרוב המשטרה אינה מספיקה להשלים את כל הליכי החקירה, כמו כן ישנו חשש כי בשחרורו של החשוד תהיה פגיעה בשלום הציבור ובטחונו ו/או כי החשוד ישבש את מהלכי החקירה. על כן, בתוך 24 שעות ממעצרו של החשוד המשטרה מחויבת לפנות לבית המשפט השלום בבקשה להארכת מעצרו של החשוד- מעצר זה נקרא מעצר ימים שכן מדובר במעצר טרם הגשת כתב אישום ולרוב הוא נעשה כאמור לצרכי המשך החקירה.

סעיף 13 לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה –מעצרים) התשנ"ן-1996, קובע מתי יהיה רשאי בית המשפט לעצור חשוד טרם הגשת כתב האישום. הכלל המנחה הוא שיש צורך להוכיח כי קיים חשד סביר שאותו חשוד עבר עבירה שדינה גבוה משלושה חודשי מאסר, וכי קיים חשש לשיבוש הליכי חקירה או משפט ושהחשוד יסכן את ביטחון הציבור או ביטחונו של אדם מסוים לאו לצורך סיומה של החקירה.

לבית המשפט סמכות לעצור את הנאשם למשך 30 ימים בסך הכל ולא יותר מ-15 ימים בכל בקשת מעצר.

משרדו של עורך הדין בנימין בן נתן מתמחה בשחרור עצורים ממעצר ימים לאחר שנים של ניסיון בתחום. על כן במידה ואדם נחשד בביצוע עבירה פלילית והוא נעצר או זומן לחקירה ניתן לפנות להתייעצות בכל עת

עקבו אחרינו בפייסבוק

פוסטים אחרונים באתר