זיכוי נאשם מעבירה של העסקת שב"ח

בית משפט השלום ברחובות קיבל את טענותיו של ב"כ נאשם בהעסקת תושב זר שלא כדין, עו"ד בנימין בן נתן וזיכה אותו מאשמה.

המאשימה הגישה תעודת עובד ציבור שהוצאה על ידי מנהל האוכלוסין לפיה לשני העובדים לא היה במועד הרלוונטי אישור שהייה מכל סוג שהוא לשהייה או לתעסוקה בישראל.

ב"כ הנאשם, עו"ד בנימין בן נתן טען בשם מרשו כי "אין להשיב לאשמה"  שכן המאשימה לא הביאה ראיות שלא היו לאותם עובדים היתרי ישיבה בישראל לפי כל אחת מהחלופות המנויות בחוק הכניסה לישראל. כל כן טען שהמאשימה לא הרימה את נטל ההוכחה ולו הדל והקלוש ביותר המוטל עליה בשלב זה ועל כן יש לזכות את הנאשם.

בהחלטתו מיום 28.7.11 קבע בית משפט השלום ברחובות כי התביעה פעלה בחוסר תום לב כאשר ביקשה לתקן את כתב האישום, פסקה דין לעצמה והעבירה את הבקשה לסנגורים באמצעות הפקס של בית המשפט. בית המשפט קבע שמדובר בהתנהגות פסולה גם לאחר שהתברר לה שהיא כשלה בהרמת הנטל המוטל עליה וכי היה עליה מלכתחילה להציג בפני בית המשפט ראיות נוספות. בסופו של דבר החליטה השופטת לבנה צבר לקבל את טענתו של ב"כ הנאשם, עו"ד בן נתן לפיה "אין להשיב לאשמה" וזיכתה את הנאשם. (ת"פ 1566-09).

לקריאת פסק הדין המלא לחץ כאן!!!

עקבו אחרינו בפייסבוק

פוסטים אחרונים באתר

בית משפט לנוער

בית המשפט לנוער הוא בית משפט מיוחד וייעודי העוסק בטיפול, השגחה, ושפיטה של בני נוער במקרים שבהם הם מבצעים עבירות פליליות. כמו כן, אמון בית

משפט פלילי

עורך דין פלילי בנימין בן נתן מתמחה בייצוג חשודים ונאשמים  לכל אורכו של המשפט הפלילי החל משלב החקירה והמעצר ועד לסיומו של ההליך הפלילי. ההליך