נאשם המצוי בהליכי גירושין זוכה מחמת הספק מעבירות איומים ותקיפה

נאשם המצוי בהליכי גירושין זוכה מחמת הספק מעבירות איומים ותקיפה

בית משפט השלום בתל אביב יפו קיבל את עמדתו של ב"כ הנאשם, עו"ד בנימין בן נתן וזיכה נאשם בעבירות של איומים, תקיפת בת זוג והפרת הוראה חוקית מחמת הספק.

כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו שני אישומים. במסגרת האישום הראשון איים הנאשם על המתלוננת, הנמצאת עמו בהליכי גירושין, שירצח אותה, ירק על פניה וכן סימן בידו על גרונו תנועת שחיטה. במסגרת האישום השני, הנאשם החזיר את בתם המשותפת של המתלוננת ושלו לבית הורי המתלוננת בשעה 19:00, בניגוד להוראה חוקית, שהתקבלה בבית הדין הרבני בעניין הסדרי הראייה של הילדה.

הנאשם כפר באישומים, לעניין האישום הראשון הוא הודה כי היה במקום עם בתו, אך לא איים על המתלוננת ולא תקף אותה, באשר לאישום השני הודה הנאשם כי החזיר באיחור את בתו, אך הוסיף כי המתלוננת מפרה בדרך קבע את הוראות הצו וכי היה עליו להחזירה לכפר יונה ב"כ הנאשם עו"ד בנימין בן נתן חקר את המתלוננת ובזמן חקירתה הנגדית התעוררו סילופים רבים בגרסתה.

בהחלטתו מיום 18.10.09 התרשם בית משפט השלום בתל אביב יפו כי קיימים מטענים רגשיים קשים אצל כל אחד מבני הזוג כלפי השני, העלולים להשליך על אמיתות הגרסאות שנתנו, הדיוק והמהימנות שבהן. בהעדר עדיפות לאחת מהגרסאות שנמסרו ולאחר ששקל את משקל כל הראיות החליט בית המשפט לזכות מחמת הספק את הנאשם מעבירת האיומים ומעבירה של תקיפת בת זוג. בנוגע לאישום השני קבע בית המשפט כי בהתחשב בכך שהנאשם החזיר את בתו באיחור של שעות בודדות בלבד, באופן חד פעמי, ובהתחשב בכך שהמתלוננת עצמה הפרה בעבר את הסדרי הראייה ולא הוגש כנגדה כתב אישום בעוון זה, החליט בית המשפט לזכות את הנאשם גם מהאישום השני על בסיס "זוטי דברים". (ת"פ 5723-07)

עקבו אחרינו בפייסבוק

פוסטים אחרונים באתר

בית משפט לנוער

בית המשפט לנוער הוא בית משפט מיוחד וייעודי העוסק בטיפול, השגחה, ושפיטה של בני נוער במקרים שבהם הם מבצעים עבירות פליליות. כמו כן, אמון בית

משפט פלילי

עורך דין פלילי בנימין בן נתן מתמחה בייצוג חשודים ונאשמים  לכל אורכו של המשפט הפלילי החל משלב החקירה והמעצר ועד לסיומו של ההליך הפלילי. ההליך