נאשם המצוי בהליכי גירושין זוכה מחמת הספק מעבירות איומים ותקיפה

בית המשפט השלום בתל אביב מקבל את עמדתו של עו"ד פלילי בנימין בן נתן ומזכה את הנאשם ממרבית העבירות המיוחסות לו בכתב האישום. 

הנאשם שהיה מצוי בהליכי גירושין זוכה מחמת הספק מעבירות איומים ותקיפה

כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו שני אישומים. במסגרת האישום הראשון איים הנאשם על המתלוננת, הנמצאת עמו בהליכי גירושין, שירצח אותה, ירק על פניה וכן סימן בידו על גרונו תנועת שחיטה. במסגרת האישום השני, הנאשם החזיר את בתם המשותפת של המתלוננת ושלו לבית הורי המתלוננת בשעה 19:00, בניגוד להוראה חוקית, שהתקבלה בבית הדין הרבני בעניין הסדרי הראייה של הילדה.

הנאשם כפר באישומים, לעניין האישום הראשון הוא הודה כי היה במקום עם בתו, אך לא איים על המתלוננת ולא תקף אותה, באשר לאישום השני הודה הנאשם כי החזיר באיחור את בתו, אך הוסיף כי המתלוננת מפרה בדרך קבע את הוראות הצו וכי היה עליו להחזירה לכפר יונה ב"כ הנאשם עו"ד בנימין בן נתן חקר את המתלוננת ובזמן חקירתה הנגדית התעוררו סילופים רבים בגרסתה.

בהחלטתו מיום 18.10.09 התרשם השופט אביחי דורון בית משפט השלום בתל אביב יפו כי קיימים מטענים רגשיים קשים אצל כל אחד מבני הזוג כלפי השני, העלולים להשליך על אמיתות הגרסאות שנתנו, הדיוק והמהימנות שבהן. בהעדר עדיפות לאחת מהגרסאות שנמסרו ולאחר ששקל את משקל כל הראיות החליט בית המשפט לזכות מחמת הספק את הנאשם מעבירת האיומים ומעבירה של תקיפת בת זוג. בנוגע לאישום השני קבע בית המשפט כי בהתחשב בכך שהנאשם החזיר את בתו באיחור של שעות בודדות בלבד, באופן חד פעמי, ובהתחשב בכך שהמתלוננת עצמה הפרה בעבר את הסדרי הראייה ולא הוגש כנגדה כתב אישום בעוון זה, החליט בית המשפט לזכות את הנאשם גם מהאישום השני על בסיס "זוטי דברים". (ת"פ 5723-07)

לקריאת פסק הדין המלא לחץ כאן!!

עקבו אחרינו בפייסבוק

פוסטים אחרונים באתר

עבירות בנשק קר – שימוש בנשק קר

עבירות בנשק קר נחשבות לעבירות פליליות שכיחות ונפוצות במדינת ישראל. בתי המשפט וגורמי האכיפה נאלצים להתמודד עם סוגיה זו כל העת ולכן, עבירות בנשק קר