זכויותיו של הנאשם הופרו-ביהמ"ש זיכה אותו מעבירת החזקת סכין

בית משפט השלום ברמלה קיבל את עמדתו של ב"כ הנאשם עו"ד בנימין בן נתן וזיכה נאשם בהחזקת סכין שלא כדין מהאישום נוכח מחדלי חקירת המשטרה והתנהלותה באירוע

על פי עובדות כתב האישום ביום 22.5.11 בשעה 20:00 ברחוב יחזקאל בעיר רמלה, מקום בו הייתה תחנת סמים פעילה, החזיק הנאשם סכין בכיס מכנסיו הימני מחוץ לביתו או חצריו ולא הוכיח כי עשה זאת למטרה כשרה.

ב"כ המאשימה עתרה להרשיע את הנאשם במיוחס לו בכתב האישום וביקשה ליתן אמון בגרסתו של השוטר שמסר כי במקום הייתה תחנת סמים ומשכך התעורר חשד סביר לביצוע עבירת סמים ועל כן החיפוש שנעשה בנאשם הוא חוקי. עוד ציינה כי עסקינן בעבירה מסוג פשע ולכן הייתה לשוטר סמכות מעצר, קל וחומר סמכות עיכוב.

ב"כ הנאשם עו"ד בנימין בן נתן טען כי המאשימה לא עמדה בנטל הראיות ולחלופין עתר להורות על ביטול כתב האישום מחמת טענת הגנה מן הצדק נוכח הפגיעה הקשה בזכותו של הנאשם להליך הוגן נוכח מחדלי החקירה והתנהלותה. עו"ד בן נתן טען כי החיפוש שנערך התבצע שלא בהתאם לתנאים שנקבעו בהלכת בן חיים ובהתאם לכך ביקש לפסול את הראיה החפצית שהושגה ולזכות את הנאשם. עוד ציין כי הנאשם לא נצפה לוקח דבר או מוסר דבר, וכי רק נוכחותו  במקום הביאה לביצוע החיפוש וכי לא די בכך בשביל לעורר חשד לביצוע עבירה. כמו כן טען כי השוטר לא הזדהה כנדרש ולא הסביר לנאשם את נסיבות העיכוב.

בפסק דינו קיבלה השופטת ליאורה פרנקל מבית משפט השלום ברמלה את עמדתו של ב"כ הנאשם עו"ד בנימין בן נתן כי לאור ההלכה הפסוקה במכלול האירועים העיכוב נעשה שלא כדין וכי הנזק שיגרם לציבור כתוצאה מאי מיצוי הדין עם הנאשם אינו עומד במאזן ההסתברויות והוא נמוך בהשוואה לתועלת האפשרית בציון הנהלים שעל המשטרה לנקוט בעת עיכוב ותחקור בשטח. לאור זאת ומהטעם שנפגעה זכותו של הנאשם להליך הוגן מצאה לנכון השופטת ליאורה פרנקל לפסול את הראיה והודיעה על זיכוי הנאשם מכל אשמה. (ת"פ 42828-04-12)

לפרוטוקול הזיכוי המלא לחץ כאן!!

עקבו אחרינו בפייסבוק

פוסטים אחרונים באתר

זיכוי נאשם מעבירת התפרצות

בית משפט השלום בתל אביב מקבל את עמדתו של עו"ד פלילי בנימין בן נתן ומזכה נאשם מעבירת התפרצות וזאת על אף עדות של שוטר ועד