זיכוי נאשם מעבירת התפרצות

בית משפט השלום בתל אביב מקבל את עמדתו של עו"ד פלילי בנימין בן נתן ומזכה נאשם מעבירת התפרצות וזאת על אף עדות של שוטר ועד ראיה שהיה במקום

על-פי הנטען בכתב האישום, ביום 12.02.04 ניסה הנאשם לפרוץ לקונטיינר שהיה מצוי בתוך מתחם סגור ומגודר, בכך שניסה לפרוץ את המנעול על ידי עיקום דלת הקונטיינר.

הנאשם, באמצעות סניגורו, עוה"ד בנימין בן נתן, כפר בעובדות כתב האישום וטען כי הוא שהה במתחם על מנת לנוח מאחר והיה אחרי ניתוח להוצאת הכליה. הנאשם טען בעדותו בבית המשפט, כי לפתע זינקו עליו שוטרים, ביקשו ממנו להזדהות והחלו להכות אותו עד שאיבד את הכרתו.  לטענתו, הוא לא זוכר דבר מאותו הרגע ועד לרגע בו התעורר בתחנת המשטרה.

בדיון העיד אזרח אשר הבחין בשני אנשים שנכנסו לתוך המתחם והזעיק את המשטרה. כמו כן, העיד האזרח כי הבחין בשוטרים עוצרים את אחד הפורצים שהוא הנאשם ואילו השני נמלט.

נוסף על כך, הוגש לבית המשפט דו"ח פעולה של השוטר שעצר את הנאשם וכן גיליון חקירתו של אותו השוטר במח"ש. מגרסת השוטר עלה כי הוא ראה את הנאשם כשהוא מנסה לפתוח את הקונטיינר באמצעות ברזל שהיה בידו. השוטר מתאר בגרסתו שקרא לנאשם לבוא אליו והאחרון טיפס על הגדר ובא אל השוטרים שהיו בחוץ.

בהכרעת הדין שניתנה על ידי השופט אביחי דורון עוד באותו היום ,30/5/2010, נימק כבוד השופט דורון כי האזרח שהעיד בפניו הינו עד אובייקטיבי אשר מסר בעדותו במשטרה כי לא היה יכול לראות בבירור מה קורה בתוך החצר שהייתה מגודרת. העדות המפלילה היחידה הינה של השוטר אשר עדותו, לא עולה לגמרי בקנה אחד עם עדותו של האזרח, אשר מסר שהשוטר בעצמו נכנס לחצר ועזר לנאשם לצאת ממנה, כי הנאשם לא היה יכול לצאת בעצמו, וכי יש בעובדה זו כדי לכרסם בעדותו של השוטר.

כבוד השופט הרחיב והסביר כי מחומר החקירה עולה כי 36 שעות לאחר האירוע הובהל הנאשם לבית החולים שם אובחנו שברים טריים. הדעת נותנת שאילו היו חבלות אלו מצויות על הנאשם עוד קודם לאירוע, לא היה יכול הוא להיכנס בקפיצה מעל הגדר כפי שלא הצליח לצאת מעל אותה גדר, בדיוק כפי שהעיד האזרח האובייקטיבי במשפט. מכאן, שגם ביחס לשאלת תקיפתו של הנאשם, קיימות ראיות ברמה הנותנת יסוד לחשוב שיתכן והיו דברים מעולם ובוודאי שיש בכך כדי להשפיע על משקל עדותו של השוטר.

תחת נסיבות אלו וכאשר קיים יסוד וחשד שהנאשם הוכה על ידי מי מהשוטרים שתפסו אותו לאחר האירוע, נותר ספק שאינו מאפשר להרשיע את הנאשם מעבר לכל ספק סביר. הנאשם כאמור, זוכה מכל המיוחס לו בכתב האישום (ת"פ 2833-08).

 

לקריאת פסק הדין המלא לחץ כאן!!

עקבו אחרינו בפייסבוק

פוסטים אחרונים באתר