זיכוי נאשם בגין חיפוש לא חוקי

בית משפט השלום ברמלה קיבל את טענותיו של עו"ד פלילי בנימין בן נתן וזיכה  את הנאשם מחזקת סכין לאחר שקבע כי החיפוש במסגרתו נתפס הסכין היה חיפוש לא חוקי.

ביום 6.3.08 בשעה 01:24 בלילה בשכונת פרדס שניר בלוד החזיק הנאשם בסכין מחוץ לתחום ביתו או חצריו ומבלי שיהיה בידו הסבר מניח את הדעת שהוא מחזיק את הסכין למטרה כשרה. כנגד הנאשם הוגש כתב אישום בגין החזקת סכין שלא כדין. הנאשם כפר בעובדות כתב האישום והמשפט הלך לשלב ההוכחות. חשוב לציין כי הנאשם לא כפר בעצם החזקת הסכין וגם בכך שהחפץ שנתפס עונה על ההגדרה של "סכין". אלא, נטען כי החיפוש שנערך על הנאשם אינו חוקי ועל כן יש לפסול את ראיית הסכין וכתוצאה מכך להורות על זיכוי של הנאשם.

הראיה העיקרית כנגד הנאשם הייתה עדותו של השוטר אשר טען כי הנאשם יצא ממתחם שמוכר כמתחם של סמים ובשעת לילה מאוחרת ועל כן התעורר אצלו חשד סביר לביצוע חיפוש על גופו. חיפוש שבמסגרתו כאמור נתפסה הסכין.

ב"כ הנאשם עו"ד בנימין בן נתן טען כי הנאשם נוהג לאסוף סכינים ובביתו יש אוסף של סכינים ושהסכין שנתפסה היא חלק מהאוסף. עוד ציין כי בעבר ארעה תקלה ברכבו של הנאשם ולא היה ברשותו מברג, על כן השתמש בסכין וזו הושארה בטעות ברכבו. בנוסף נטען שהנסיבות הכלליות של האירוע כפי שתוארו על ידי השוטר, אין בהם בכדי להקים "חשד סביר" שיצדיק ערכית חיפוש ברכב ללא קבלת "הסכמה מדעת" ועל כן טען עו"ד בן נתן שמדובר בחיפוש שאינו חוקי אשר מצדיק את פסילת הסכין שנתפס כראיה ומשכך יש לזכות את הנאשם.

ב"כ המאשימה טענה כי המשקל המצטבר של יציאת הנאשם ממתחם סמים, עברו הפלילי והעובדה כי מדובר בשעת לילה מאוחרת יש בהם כדי להקים חשד סביר שברכבו של הנאשם היו סמים, דבר אשר הצדיק את החיפוש גם ללא הסכמה מדעת.

בהחלטתו מיום 5.1.15 ציין השופט הישאם אבו שחאדה כי בהעדר התנהגות מחשידה על ידי הנאשם, העדר של מידע מודיעיני קודם לגביו או לגבי רכבו ולגבי המתחם ובשל העובדה כי השוטר שהה במקום כחלק מפעילות שגרתית – לא התקיים "חשד סביר" לכך שהנאשם ביצע עבירה בתחום הסמים או עבירה כלשהי. משכך קיבל השופט את עמדתו של ב"כ הנאשם עו"ד פלילי בנימין בן נתן וקבע כי בהעדר חשד סביר חובה היה על השוטר לקבל "הסכמה מדעת" מהנאשם לביצוע חיפוש ברכב. ובהעדר של הסכמה כזו מדובר בחיפוש שאינו חוקי. על כן נקבע כי הסכין שנתפסה תיפסל כראיה והנאשם זוכה מהאישומים כנגדו. ( ת"פ 30774-07-10)

לפרוטוקול הזיכוי המלא לחץ כאן!!

עקבו אחרינו בפייסבוק

פוסטים אחרונים באתר

זיכוי נאשם מעבירת התפרצות

בית משפט השלום בתל אביב מקבל את עמדתו של עו"ד פלילי בנימין בן נתן ומזכה נאשם מעבירת התפרצות וזאת על אף עדות של שוטר ועד