זיכוי מעבירת תקיפת שוטר תקיפת בת זוג חבלנית ואיומים

בית המשפט השלום בתל אביב מקבל את עמדתו של עו"ד בנימין בן נתן ומזכה את הנאשם ממרבית העבירות המיוחסות לו בכתב האישום

כנגד הנאשם הוגש כתב אישום המייחס לו עבירות של תקיפת שוטר במילוי תפקידו, הפרעה לשוטר, התנגדות למעצר. וכן עבירות של תקיפת בת זוג הגורמת חבלה של ממש ואיומים עליה.זיכוי תקיפת חבלנית של בת זוג

על פי כתב האישום הנאשם תקף את בת זוגו בשלושה אירועים שונים. כך למשל נטען כי במשך תקופה של כחצי שנה, היה הנאשם מכה את המתלוננת בתכיפות של פעמיים בשבוע וזאת לעיני ילדיה הקטינים. כמו כן, נטען כי ביום 16.5.08 הנאשם הכה את המתלוננת באגרופים בפניה והכה במקל ברגלה, תוך איומים כי הוא יהרוג אותה ואם תתלונן במשטרה יבקש מאחיו שיכה אותה.

בעקבות אירוע זה המתלוננת יצרה קשר עם המשטרה והנאשם נמלט מהמקום. לאחר שהשוטרים שהגיעו למקום בעקבות תלונת המתלוננת עזבו את המקום הנאשם שב למקום ותקף אותה. בהמשך ביקשה המתלוננת לבטל את התלונה שהגישה כנגד הנאשם.

בנוסף על פי כתב האישום, השוטרים הגיעו למקום בשנית והבחינו בנאשם בכניסה לבית. הם הורו לו לעצור, אך הוא נמלט. לאחר מרדף, הנאשם נלכד ותוך שהוא מתנגד למעצר תקף שוטר וגרם לו לחבלה בידו. בתחנת המשטרה נתפס על הנאשם סם מסוג חשיש.

המתלוננת שכאמור הייתה בת זוגתו של הנאשם ביקשה לבטל את התלונה והנאשם כפר בכל האישומים המיוחסים לו, למעט בהחזקת הסמים. המאשימה טענה כי גרסתה המפלילה של המתלוונת  בפני השוטר שהגיע למקום בסמוך לאירוע מהווה ראיה עצמאית וחזקה והן תימוכין להודעתה הראשונה במשטרה.

ב"כ הנאשם, עו"ד פלילי בנימין בן נתן טען כי הודעתה של המתלוננת היה קצרה ולקונית והצביע על מספר סתירות מהותיות בעדותה בחקירה הנגדית בבית המשפט. עוד טען כי לא ניתן לשלול את האפשרות שהמתלוננת זימנה משטרה והתלוננה לאור הלחצים שהייתה נתונה בהם בשל אי שביעות רצון משפחתה מהקשר עם הנאשם ואם בשל כעסה על הנאשם שאינו נאמן לה.

ככל הנוגע לעבירת תקיפת השוטר ב"כ הנאשם טען כי דברי השוטר אינם אמת וכי הנאשם לא תקף אותו ולכל היותר ניתן להרשיע את הנאשם בעבירות של הפרעה לשוטר והתנגדות למעצר.

בהחלטתו מיום 19.10.10 קיבל כב' השופט מוקי לנדמן ז"ל מבית משפט השלום בתל אביב את עמדתו של ב"כ הנאשם, עו"ד בנימין בן נתן וקבע שלא ניתן לשלול את האפשרות כי אכן המתלוננת זימנה משטרה והתלוננה כנגדו וזאת בשל החשש מבני משפחתה אשר התנגדו לקשר בינהם וזאת בנוסף לסתירות שנמצאו בגירסתה. באשר לעבירת תקיפת השוטר קבע קיבל ביהמ"ש את עמדתו של ב"כ הנאשם לכך שלא ניתן להרשיע את הנאשם בעבירה של תקיפת שוטר. בית המשפט ציין כי עדותו של הנאשם הייתה סבירה ביותר והוא הותיר רושם אמין למדי. על כן בהחלט לזכותו מעבירות של תקיפת בן זוג, איומים ותקיפת שוטר. (ת"פ 3973-08)

לפסק הדין המלא לחץ כאן!!!

עקבו אחרינו בפייסבוק

פוסטים אחרונים באתר

עבירות בנשק קר – שימוש בנשק קר

עבירות בנשק קר נחשבות לעבירות פליליות שכיחות ונפוצות במדינת ישראל. בתי המשפט וגורמי האכיפה נאלצים להתמודד עם סוגיה זו כל העת ולכן, עבירות בנשק קר