המחוזי קיבל את הערעור, נאשם בעבירת איומים זוכה

בית המשפט המחוזי בתל אביב יפו קיבל את הערעור של ב"כ הנאשם עו"ד בנימין בן נתן על החלטתו של בית משפט השלום בתל אביב יפו להרשיע נאשם בעבירת איומים, וזיכה אותו מכל אשמה.

על פי עובדות כתב האישום ביום 11.6.13 הגיע הנאשם לגן משחקים בתל אביב לאסוף את ילדיו ששהו עם המתלוננת שהיא גרושתו ואם 3 ילדיהם המשותפים. בשלב מסוים החל הנאשם לתקוף ולאיים על גרושתו ובן זוגה הנוכחי, בין היתר, הנאשם תפס בידה, דחף אותה ואמר לה "יש לך מזל שהילדים פה, אם לא הייתי גומר אותך, רוצח אותך" בנוסף ובתגובה לכך שגרושתו אמרו לו כי יראה את הילדים על גופתה המתה, השיב הנאשם לגרושתו ש"אכן גופתך תהיה מתה".

הנאשם כפר בעובדות כתב האישום. בא כוחו עו"ד בנימין בן נתן טען כי המתלוננת מנסה לצבור הישגים במסגרת הליך הגירושין ועל כן התלוננה במשטרה. בסיום ההליכים שהתנהלו בבית משפט השלום בתל אביב יפו ולאחר שנקבע כי גרסתה של המתלוננת מבולבלת מאוד, לא אחידה ולא קוהרנטית זוכה הנאשם מחלק מעבירות האיומים וכן מעבירת התקיפה. עם זאת בית משפט השלום בחר להרשיע את הנאשם בעבירת איומים אחת ביחס למשפט "אכן גופתך תהיה מתה".

הנאשם לא אמר נואש והגיש באמצעות בא כוחו עו"ד בנימין בן נתן ערעור לבית המשפט המחוזי בתל אביב יפו. במסגרת הערעור ציין בא כוחו כי מדובר בנאשם ללא עבר פלילי וכי ארועי האלימות היחידים הקשורים אליו אירעו במהלך הליך הגירושין. עוד ציין כי לא הוכח שהנאשם אמר את המשפט המדובר וגם אם אכן אמר את אותו משפט, ספק אן יש בו כדי להוות איום בטח בנסיבות בו הוא נאמר וכאשר הרקע לזה זו העובדה שהנאשם זוכה בסופו של דבר מרובו המוחלט של כתב האישום. עו"ד בן נתן ציין את קביעתו של בית המשפט קמא כי המתלוננים אינם אמינים וכי הם ניסו להעצים את האירוע, וכי קיימות סתירות מהותיות שנוגעות לתוכן הדברים בגרסותיהם וגם ביחס להשתלשלות הדברים.

בהחלטתו מיום 25.3.15 קיבל בית המשפט המחוזי בתל אביב יפו את עמדתו של ב"כ הנאשם עו"ד בנימין בן נתן וקבע כי אין די בחילופי הדברים הללו לצורך הרשעה. המחוזי קבע כי לאחר שבית המשפט קמא זיכה את הנאשם מכל חלקי כתב האישום האחרים, נראה כי הזיכוי מתבקש גם לגבי עובדה זו וכי הספק מתעורר גם משום שמדובר במעין משחק מילים על ביטוי מוכר. בסופו של דבר קיבל בית המשפט את הערעור וזיכה את הנאשם מכל אשמה ( ע"פ 47473-10-14).

 

לפרוטוקול הזיכוי המלא במחוזי לחץ כאן!!

עקבו אחרינו בפייסבוק

פוסטים אחרונים באתר

זיכוי נאשם מעבירת התפרצות

בית משפט השלום בתל אביב מקבל את עמדתו של עו"ד פלילי בנימין בן נתן ומזכה נאשם מעבירת התפרצות וזאת על אף עדות של שוטר ועד