ביהמ"ש מזכה הומלס מעבירה של החזקת סכין

בית משפט השלום ברמלה זיכה נאשם מאישום של החזקת סכין. בית המשפט קיבל את עמדתו של ב"כ הנאשם עו"ד בנימין בן נתן כי הסכין הוחזקה למטרה כשרה בשל היותו של הנאשם דר רחוב

על פי עובדות כתב האישום בתאריך 25.1.13 בסמוך לשעה 10:25, ברחוב דוד המלך בלוד, החזיק הנאשם בלהב של סכין עטוף באיזולירבנד אותו החזיק מחוץ לתחום ביתו או חצריו ולא הוכיח כי החזיקו למטרה כשרה. הסכין נתפסה על הנאשם לאחר ששוטר שהגיע למקום לאחר שקיבל מידע על שלושה אנשים המעשנים סמים. מתחת לבניין הבחין בנאשם מעשן "באנג" ובעקבות כך עשה עליו חיפוש במסגרתו נתפסה הסכין כאמור.

הנאשם כפר באישום ובעקבות כך התנהל משפט הוכחות. בא כוחו של הנאשם עו"ד בנימין בן נתן טען כי באותה תקופה נושא כתב האישום הנאשם התגורר ברחובות והסכין הוחזקה לצורך חיתוך של קרטונים ודברי מאכל. בנוסף טען כי נפלה אי חוקיות בחיפוש ובעיכוב שהופעלו על הנאשם. שכן הנאשם עישן נייס גיא שלא היה אסור בחוק באותה העת ועל כן לא  התעורר חשד של ממש אצל השוטר שהגיע למקום האירוע אשר פעל על סמך מידע שנמסר לו מהמוקד מבלי לבצע אימות בשטח. כמו כן ציין ב"כ הנאשם כי השוטר לא הודיע לנאשם את מטרת החיפוש ועל כן מדובר בחיפוש שנפל בו פגם.

התביעה טענה כי השוטר אשר הגיע לאירוע הבחין בנאשם וחבריו משתמשים ב"באנג" ועל כן התעורר אצלו חשד סביר לכך שהם משתמשים בסמים ומשכך ביצע את החיפוש שבמהלכו נתפסה הסכין.

בהחלטתו מיום 24.12.15 התייחס בית משפט השלום ברמלה לאי חוקיות החיפוש וקבע כי את כשרות החיפוש יש לקבוע מנקודת מבטו של השוטר במהלך האירוע ולשם גיבוש של בסיס חוקי לחיפוש בעת האירוע, די היה בכך שהיה לשוטר יסוד סביר להניח שהנאשם נושא עמו סם מסוכן. עם זאת קיבל בית המשפט את טענתו של ב"כ הנאשם עו"ד בנימין בן נתן וקבע שהשוטר לא עמד בדרישות פקודת סדר הדין הפלילי, לא הודיע לנאשם את מטרת החיפוש ובעקבות כך נפל פגם בהליך. בנוסף קיבל בית המשפט את טענתו של עו"ד בן נתן כי הנאשם היה דר רחוב ועל כן החזיק את הסכין למטרות כשרות כמו חיתוך אוכל וקרטונים. על כן החליטה השופטת רבקה גלט לזכות את הנאשם. (ת"פ 24841-07-13).

לפרוטוקול הזיכוי המלא לחץ כאן!!

עקבו אחרינו בפייסבוק

פוסטים אחרונים באתר

זיכוי נאשם מעבירת התפרצות

בית משפט השלום בתל אביב מקבל את עמדתו של עו"ד פלילי בנימין בן נתן ומזכה נאשם מעבירת התפרצות וזאת על אף עדות של שוטר ועד